VOLEJBALOVÝ KLUB MALÁ SKÁLA

Články

 

Vysoké n/Jizerou – VK Malá Skála

0 : 3 (-19,-17,-21)

1 : 3 (23,-22,-9,-10)

K dalšímu zápasu krajského přeboru mužů jsme v neděli 24.11.2019 odjeli k horalům do Vysokého nad Jizerou.

K zápasům byli připraveni: Preisler, Novák, Krňák, Pastuch, Macháč, Hampl, Mařík, Hořák, Zeman L., Zeman J. a Kinský.

První dopolední zápas probíhal podle našich not. Tlačili jsme domácí na servisu, lépe bránili a dělali méně chyb než soupeř. V zápase jsme zvítězili za hodinu a čtvrt .

Po hodinové pauze jsme zahájili druhý zápas, do kterého nastoupili vesměs mladí hráči. V prvním setu byla na hřišti velká nervozita a z té pramenilo i mnoho našich chyb. Domácí toho náležitě využili a v setu zvítězili. Druhý set byl dlouho vyrovnaný, došlo v něm i k několika střídáním, které prospělo zejména hostům. Ti se uklidnili a v setu zvítězili. Od tohoto okamžiku už bylo na hřišti pouze jedno družstvo. Třetí a čtvrtý set už byl zcela v naší režii. Horalové úplně odpadli a my slavili podruhé. Podle plánu jsme vezli domů plný počet bodů.

Díky...............................................................................Presley

 

VK Malá Skála – Spartak Smržovka

3 : 0 (17,26,11)

3 : 0 (19,22,20)

V dalším kole krajské soutěže k nám přijela nevyzpytatelná Smržovka.

Do prvního dopoledního zápasu nastoupili v domácím týmu převážně zkušenější borci. Od prvního setu jsme měli hru pod kontrolou a hosty k ničemu nepustili. Druhý set, už ale byl o něčem jiném. Přestalo se nám dařit na servisu a na příjmu. Hosté toho okamžitě využili a udržovali si šestibodový náskok až do koncovky setu. V té se projevila zkušennost Skaláků, ale i štěstí, hosty dotáhly a nakonec i zvítězili v setu. To hráče Smržovky natolik zlomilo, že se ve třetím setu už na nic nezmohli a odešli poraženi 3:0.

V druhém zápase došlo k několika změnám. Do hry se zapojili ostatní mladí hráči. Zápas se opět vyvíjel dle našich představ a bez větších potíží jsme si dokráčeli k druhému vítězství 3:0.

Na šesti bodech se podíleli: Preisler, Novák, Mařík, Kinský, Zeman J., Pastuch, Zeman L., Hampl, Hořák a Macháč.

K příštímu zápasu zajíždíme na horkou půdu do Vysokého nad Jizerou.

 

Jablonecn/N – VK Malá Skála

3 : 0 (24,16,22)

0 : 3 (-21,-16,-12)

V sobotu 9.11.2019 jsme se utkali v jablonecké sportovní hale se sousedem v tabulce jabloneckou Bižuterií. Oba zápasy byly jako nebe a dudy .

Za hostující Skaláky nastoupili: Preisler, Novák, Krňák, Kinský, Mařík, Zeman J., Heřman, Pastuch, Zeman L., Macháč, Hampl a Hořák.

První zápas se rozhodoval v prvním setu,kdy za stavu 24:19 jsme neproměnili pět setbolů a prohráli. Domácí Jablonec to do dalších setů nakoplo, méně chybovali a celý zápas dovedli do vítězného konce.

Ve druhém odpoledním zápase jsme udělali změny v sestavě. Zlepšili jsme obranu na síti a lépe přijímali. Obraz hry se zcela změnil. Skaláci si šli pevně za vítězstvím a oplatili domácím ranní porážku 3:0.

Za týden hostíme na domácím hřišti Spartak Smržovku. Přijďte nás podpořit.

 

Malá Skála – Vrtule Frýdlant

3 : 1 (17,18,-22,18)

3 : 0 (12,21,19)

V prvním letošním zápasu na domácí palubovce jsme přivítali družstvo Vrtule Frýdlant.

Ke dvěma zápasům nastoupili: Preisler,Krňák,Heřman,Kinský,Pastuch,Macháč,Zeman L.,Hořák,Mařík,Štelzig,Hampl.

Domácí Skaláci vstoupili do prvního zápasu koncentrovaněji.Nedělali tolik chyb a první dva sety uhráli v koncovkách dobrou obranou.Ve třetím setu domácí polevili,hůř přijímali a set uhráli hosté.Ve čtvrtém setu to už byli zase domácí hráči,kteří diktovali tempo hry.Zlepšili příjem podání a tlačili servisem.Tak celý zápas vyhráli 3:1.

Do druhého zápasu došlo k několika změnám na bloku,účku a smeči.Domácí Skaláci si po celý zápas udržovali ve všech setech mírný náskok,který vždy proměnili ve vítězství v setu a celkově v zápase 3:0.

Příští sobotu zajíždíme k venkovnímu zápasu na horkou půdu Bižuterie Jablonec n/N.

 

Nový Bor – Malá Skála

0 : 3 (-22,-16,-15)

0 : 3 (-14,-16,-24)

K oběma zápasům odjeli tito hráči:Preisler,Novák,Krňák,Zeman J.,Zeman L.,Reiniš,Hořák,Macháč,Pastuch,Heřman

Ve dvou odehraných zápasech jednoznačně dominovali Skaláci.Převyšovali domácí hráče ve všech činnostech,Kromě prvního a třetího setu v obou zápasech.Po zásluze putují všechny body na Skálu.

 

Loko Liberec – VK Malá Skála

2:3(23,-18,-22,19,-13)

1:3(-13,20,-17,-17)

Vstup do sezony byl poznamenán příliš velkou nervozitou. Po prvním prohraném setu se zlepšil příjem podání i obrana na síti a vypadalo to, že první vítězství v soutěži na sebe nedá dlouho čekat. Opak byl pravdou. Při vedení 2:1 na sety, domácí hráči přitvrdili na servisu a opět jsme se potýkali s nepřesností na přihrávce, k tomu se přidala nervozita ve všech herních činnostech a výsledkem byla porážka ve čtvrtém setu. Musel tedy rozhodnout pátý set. V něm obě družstva předváděla výkon se spoustou chyb. V samém závěru zápasu se přiklonilo štěstí na stranu hostí a tím vyhráli i celý zápas.

Sestava: Preisler, Krňák, Hampl, Kinský, Macháč, Zeman L., - Heřman, Reiniš, Novák, Hořák

V odpoledním zápase došlo k několika změnám v sestavě. Na náhru přišel Novák, na blok nastoupili Mařík a Zeman J.,smeč obstarali Hořák a Krňák, účko Zeman L.

Od začátku zápasu jsme diktovali tempo hry, lepší přihrávkou a útokem na síti. Po lehce vyhraném prvním setu přišlo uspokojení(nevím jak to nazvat jinak) a lehce prohraný druhý set. Víc, ale už hosté ze Skály domácím nepovolili a s přehledem zvítězili ve třetím a čtvrtém setu a slavili vítězství 3:1.

 

Začátek sezony máme za sebou,příští soupeř nás čeká za týden v Novém Boru.

 

Havlíčkův Brod – Malá Skála

3 : 2 (22,23,-23,-16,13)

3 : 2 (14,-22,26,-22,13)

V sobotu 12.1.2019 začala jarní část soutěže 2.ligy. Brzy ráno odjíždělo osm statečných vybojovat nějaký bod ze hřiště soupeře. Jeli jsme v sestavě : Novák, Preisler, Macháč, Hampl, Štelzig, Mařík, Vacík a Zeman L.

V obou zápasech to byl ze strany Skaláků dobrý volejbal s méně šťastným koncem. Hosté zaslouží pochvalu za bojovnost. Střídali výborné výkony na síti, v obraně i v poli s malými výpadky na příjmu a servisu, rozhodli maličkosti. Hráčům chci poděkovat za bojovnost v každém setu a fanouškům za výbornou atmosféru v Brodské tělocvičně.

 

Malá Skála - Turnov  

3 : 0 ( 22,9,21)

1  : 3 ( 20,-23,-19,-22 )

Po několika leté  pauze se v sobotu 3.11.2018 odehrálo volejbalové derby místních volejbalistů a sousedního Turnova.

Do úvodního zápasu vkročili lépe domácí Sokoli. Výbornými bloky a slušným příjmem zatlačili soupeře z kraje prvního setu, kde si vytvořili několika bodový náskok, který si udrželi až do koncovky. Po prvním vyhraném setu byl druhý ještě lepší. Hosté nekladli téměř žádný odpor a set nám přenechali s 9 body. Třetí set se podobal prvnímu, až na to, že rozhodující náskok jsme si vytvořili až v závěru setu, kde jsme dominovali na síti a v obraně. Za hodinu a čtvrt bylo hotovo.

V odpoledním zápase to ale bylo něco jiného. Od začátku zápasu za hosty nastoupil na účku Vencovský, nedávný hráč extraligové Dukly Liberec. První set sice ještě patřil Sokolům ,ale od druhého setu se začala karta pomalu obracet. Turnov přitlačil na podání. Nám se zhoršila přihrávka a nedokázali jsme dostatečně pokrýt pokrýt soupeřovo účko. Po poměrně vyrovnaných setech jsme nakonec odešli poraženi 3:1. Nutno zmínit, že závěr čtvrtého setu a celého zápasu ovlivnil dvěma chybnými výroky rozhodčí.

Do maloskalské haly v sobotu zavítala i spousta fanoušků, kterým moc děkujeme.

Sestava první zápas - Novák, Krňák, Mařík, Pastuch, Macháč, Vacík a libero Kysel

Sestava druhý zápas - Novák, Krňák, Mařík, Pastuch, Macháč, Vacík a libero Kysel (střídali Preisler, Reiniš, Zeman a Hampl)

 

Malá Skála – Dvůr Králové nad Labem

0 : 3 (-12,-24,-18)

1 : 3 (16,-20,-20,-16)

V sobotu 20.10.2018 jsme odehráli další dvojutkání národní ligy.

Sestava první zápas: Preisler, Krňák, Mařík, Pastuch, Macháč, Vacík a libero Reiniš (střídal Novák a Zeman L.)

Sestava druhý zápas: Novák, Krňák, Mařík, Pastuch, Macháč, Vacík (střídali Novák, Reiniš a Zeman L.)

První zápas nám vůbec nevyšel. Kromě druhého setu, kde se rozhodovalo až v koncovce, kterou jsme těsně prohráli 26:24. Hosté celý zápas dobře servírovali. Naše přihrávka a hra v poli zaostávala za soupeřem.

 

Do  druhého zápasu jsme na soupeře vlétli a výsledkem byl vyhraný první set. Druhý a třetí set byly vyrovnané, rozhodovalo se až v koncovkách, kde hosté rozhodovali důraznějším servisem. Čtvrtý set byl už celý v režii Dvora, který si zaslouženě odvezl všechny body.

Body si tentokrát zasloužili pouze fanoušci...............................díky Presley

 

 

 

Mladý pušky na Vysočině

Žďár n/Sázavou – Malá Skála

3 : 1 (17,17,-22,22)

3 : 2 (24,-22,-17,14,16)

 

V sobotu 13.10.2018 jsme odjížděli letos poprvé na hřiště soupeře. Kvůli zranění a omluvenkám odjíždělo na vysočinu torzo hráčů, tak zvané mladé pušky. Papírově jsme na hřišti loňského vítěze neměli mít mnoho šancí, ale opak byl pravdou.

V prvním zápasu, zvláště v prvních dvou setech prvního utkání to nevypadalo dobře. Skaláci se na hřišti hledali. Za stavu 2:0 pro domácí se Sokoli nadechli. Zlepšili příjem, přestali chybovat na servisu a hráli uvolněně. Výsledkem byl vyhraný třetí set. Ve čtvrtém setu to byl boj o každý balón. Vedení se střídalo na obou stranách až do koncovky. V té byli šťastnější domácí a zvítězili v celém utkání.

Do odpoledního zápasu jsme si přenesli bojového ducha. Až do koncovky setu nebylo jasné kdo zvítězí, tak byla hra vyrovnaná. Co se nepovedlo v prvním setu to už vyšlo ve druhém a třetím setu. Domácí nestačili na Sokoli, kterých bylo na hřišti plno. Za to jsme si rozhodně první historický bod z vysočiny zasloužili. Ve čtvrtém setu mladé pušky neustály servis domácích a prohráli. V rozhodujícím pátém setu to byl opět boj o každý balón. V koncovce setu jsme měli dokonce dva mečboly, ale ani to nestačilo. I přes porážku hráči bojovali a nezklamali.

Za týden 20.10.2018 hostíme na domácím hřišti Dvůr Králové nad Labem.

 

 

 

Malá Skála – Havlíčkův Brod

1 : 3 (-22,-21,15,-16)

2 : 3 (16,15,-16,-16,-7)

 

V prvním letošním zápase jsme přivítali na domácím hřišti hráče z Havlíčkova Brodu. Od samého začátku to byl vyrovnaný zápas s chybami na obou stranách. První a druhý set uhráli hosté až v koncovkách setů. Třetí set uhráli domácí borci a to díky zlepšené hře na přihrávce. Ve čtvrtém setu domácím opět odešel příjem podání a výsledek zápasu byl zpečetěn.

Do odpoledního zápasu vykročili Skaláci o poznání lépe. Dobře přijímali a bránili na síti. Výsledkem byly vyhrané první dva sety. Od této chvíle převzali otěže zápasu hosté. Lépe servírovali a hýřili větší bojovností. Domácí se v některých setech hledali. Začátek sezony ukázal, že budeme muset nejvíce přidat na příjmu podání, bez této činnosti to půjde těžce.

Divákům děkujeme za podporu při zápasech.

 

 

Malá Skála – Hrotovice

 

2 : 3 (16,-23,-23,19,-6)

1 : 3 (18,-24,-19,-15)

 

V posledním letošní domácím zápasu jsme přivítali hráče Hrotovic.Opět v neúplné sestavě k zápasům nastoupili:Novák,Preisler,Krňák,Macháč,Vacík,Mařík,Nič,Pastuch,Heřman

 

První zápas se pro nás vyvíjel dobře.Celkem lehce jsme získali první set.Druhý a třetí set,to byl boj o každý balon.V těch rozhodli pro sebe šťastnější hosté.Zlepšení na přihrávce přineslo Skalákům vítězství ve čtvrtém setu.V pátém jsme zcela odpadli a zápas přenechali hostům.

 

Ve druhém odpoledním zapase jsme opět získali první set.Potom však přišel pomalý ústup ze slávy.Otěže zápasu začali postupně přebírat hosté.Další sety už patřili pouze hostům z Hrotovic.

V příštím zápasu zajíždíme do Chocně.

 

 

Díky.............................................................................................Presley

Malá Skála – Hronov

 

1 : 3 (-22,-29,30,-19)

3 : 0 (25,20,18)

 

Po třech venkovních zápasech jsme v sobotu 10.3.2018 přivítali na domácím hřišti hráče VK Hronov.Čekali jsme dva těžké zápasy,a to se i částečně potvrdilo.

 

Nastoupili:Novák,Preisler,Krňák,Vacík,Mařík,Zeman,Macháč,Pastuch

 

Od začátku prvního zápasu to byl boj o každý balon a o dramatické chvíle nebyla nouze.V prvním setu byl stav vyrovnaný až do koncovky.V té jsme udělali více chyb a set prohráli.Druhý a třetí set se vyznačoval tvrdými útoky a výborným servisem,především hostů.I přesto jsme dokázali třetí set vyhrát.Ve čtvrtém setu jsme nezachytili Hronov hned v začátku a celý set jsme pouze dotahovali.Hosté si ale vítězství už nenechali vzít a zvítězili celkově 3:1.

 

Na odpolední zápas jsme přeskupili formace a zřejmě dobře.Od samého začátku zápasu jsme udávali tempo hry.Hosté poměrně hodně kazili,především na servisu.Skaláci po celý zápas dobře blokovali a zlepšili přihrávku.Za hodinu a deset minut bylo hotovo.Vítězství a důležité tři body do tabulky se cení.V boji o záchranu přivítáme v dalším kole Hrotovice.Přijďte nám zafandit.

 

 

 

Díky...................................................................................Presley

Prosek – Malá Skála

 

2 : 3 (15,20,-20,-27,-13)

3 : 0 (21,20,9)

 

Minulou sobotu 3.3.2018 odjížděli Skaláci k odloženému zápasu národní ligy na pražský Prosek.Tak jak je tradicí posledních zápasů nastupovali jsme k utkáním v nekompletní sestavě.

 

V zápasech nastoupili: Novák,Preisler,Zeman,Vacík,Mařík,Hampl,Pastuch,Kysel,Zámostný

 

Pražáci na nás vlétli hned od začátku.Tlačili servisem.Hůře jsme přihrávali a prosazovali se na síti.Také výška stropu nebyla v optimální výši,což nám dělalo nemalé problémy.V prvním a druhém setu rozhodli pro sebe domácí,vždy v koncovkách setů.Od třetího setu jsme zlepšili servis a více se prosazovali na síti.Soupeř začal chybovat na příjmu i servisu.Set jsme získali pro sebe.Ve čtvrtém setu to byl boj o každý balon.Žádné z družstev se nedostalo do většího trháku než o dva body.Ve vypjaté koncovce byli nakonec úspěšnější Skaláci.Za stavu 2:2na sety se šlo do pátého.V tom od začátku měl více ze hry domácí Prosek.Za stavu 10:8 pro domácí přišel obrat.Skaláci několika zákroky v poli a na síti otočili vedení ve svůj prospěch,a to si už nenechali vzít.Zvítězili 3:2 na sety a získali cenné dva body.

 

Odpolední zápas pro nás už tak úspěšný nebyl.První dva sety jěště snesou měřítko.Co, se ale stalo pak ,neví ani Pán Bůh.Odešli jsme totálně na přihrávce a rázem bylo po zápasu.Domácí zrychlili na náhře a o servisu už byla řeč.I tak jsme jeli z Prahy z cennými bodíky.Díky fanoušků,kteří za námi vážili cestu a fandili nám.

 

V dalším kole hostíme na domácím hřišti VK Hronov.

 

Díky.........................................................................................Presley

 

Hradec Králové – Malá Skála

 

3 : 0 (25,17,21)

3 : 1 (19,15,-15,23)

 

K dalšímu ligovému zápasu jsme v sobotu 17.2 odjížděli v poměrně prořídlé sestavě. K zápasům byli připraveni:Preisler,Mařík,Krňák,Zeman,Vacík,Kysel,Hampl,Macháč,Zámostný

 

V prvním zápase nás domácí Hradec zaskočil těžkým servisem.Kromě prvního setu,ve kterém se hrál vyrovnaný volejbal už v dalších dominovali domácí.Skalákům vázla souhra na síti i v poli.Domácí zaslouženě zvítězili.

 

V druhém zápase první dva sety byli lepší domácí hráči.Skaláci se těžko přijímali plachtící servis domácích.Když to vypadalo na jasnou prohru hostů za tři body,tak se ve třetím setu Skaláci vzchopili začali lépe přijímat a výsledkem byl vyhraný třetí set.Začátek čtvrtého setu byl vyrovnaný.Družstva se tahala o vedení.Kolem stavu 10:10 zaveleli Skaláci k trháku a odskočili na 16:11.V té chvíli to vypadalo nadějně.Ovšem po několika balonech a chybách Skaláků byl stav 21:20.V koncovce setu byli přesnější domácí a zvítězili 25:23,tím i v celém zápasu.

 

K dalšímu zápasu odjíždíme až 3.3.2018 s Prosekem Praha.

 

 

Díky.....................................................................................Presley

 

 

Ždár nad Sázavou – Malá Skála

3 : 0 (19,15,16)

3 : 1 (11,16,-23,15)

 

V dalším kole národníligy jsme se v sobotu 10.2.2018 vydali za soupeřem až na Vysočinu.K zápasům odjelo těchto devět statečných:Novák,Preisler,Mařík,Zeman,Hampl,Macháč,Nič,Pastuch,Kysel

 

Dopolední zápas jsme rozehráli truchu nervozně.Především na příjmu jsme dělali spoustu chyb a na servisu zaostávali za domácími hráči.Bohužel obraz hry byl v dalších setech stejný.Špatně jsme si přihrávali,a tudíž jsme jen sporadicky útočili.Obrana téměř neexistovala.V zápase jednoznačně zvítězil domácí Žďárn/S.

 

Po pauze vyplněné ligovým zápasem žen jsme nastoupili k druhému zápasu až ve 15 hodin.V prvních dvou setech jsme domácím nekladli žádný odpor.Opět jsme kupili chyby na příjmu a od toho se odvíjela celá hra.Ve třetím setu domácí polevili.Set se dostal do koncovky,v té byli úspěšnější Skaláci a zvítězili 25:23.V té chvíli to vypadalo,že bychom mohli ještě něco uhrát.Ale domácí opět přitlačili na servisu i v útoku a bylo po zápasu.

 

Za týden odjíždíme k dalšímu zápasu do Hradce Králové.Držte palce.

 

 

Díky.........................................................................................Presley

Malá Skála – Česká Třebová

3 : 0 ( 15,20,18 )

2 : 3 ( -9,23,20,-14,-8)

 

V sobotu 27.1.2018 se maloskalská sportovní hala naplnila opět fanoušky volejbalu. V dalším kole národní ligy přivítali Maloskaláci hráče Č.Třebové.

 

Úvod dopoledního zápasu vyšel domácím,kteří dominovali ve všech činnostech.Průběh utkání měli pod kontrolou.Dobře přijímali a bránili na síti.Za hodinu a čtvr bylo po zápasu a Skaláci si mohli připsat důležité 3 body do tabulky.

 

Po obědové pauze se šlo na druhý zápas.Hosté z Třebové se z ranní cesty v polední pauze rychle oklepali a hráli jiný volejbal.Především méně chybovali,tlačili nás servisem a výsledkem byl první vyhraný set Třebové.Do druhého setu se Skaláci zlepšili,více bojovali a set získali pro sebe.Třetí set opět vyrovnaný.Rozhodlo se až v koncovce setu.Vedení 2:1na sety nás až příliš uklidnilo.Třebová nás ve čtvrtém setu zasypala sérií plachtících servisů,s kterými jsme si nedokázali poradit a set prohráli.V pátém setu jsme od začátku tahali za kratší konec.Nedařilo se na příjmu i obraně.Nakonec jsme brali bod za porážku 3:2.

 

K zápasům nastoupili:Novák,Prokoph,Krňák,Macháč,Hampl,Vacík,Zeman,Kysel,Nič,Preisler,Zámostný,Mařík

 

 

Díky za podporu výborným fanouškům............................................Presley

ravu bloku...

 

Malá Skála – Choceň

 

1 : 3 (-16,-22,15,-16)

3 : 0 (22,21,22)

V posledním zápasu podzimní části národní ligy jsme přivítali na domácím hřišti momentálně druhý tým aktuální tabulky Choceň.

 

V sobotu byli připraveni: Novák, Prokoph, Preisler, Vacík, Zeman, Krňák, Pastuch, Macháč, Hampl, Zapletal, Nič a Kysel.

Do prvního zápasu jsme vstoupili vlažně. Téměř nám neexistovala obrana. Než jsme se rozkoukali získal soupeř první set. Ve druhém setu jsme se začali prosazovat na síti a hru vyrovnali. Druhý set jsme ztratili v samém závěru po našich chybách. Třetí set se odehrál v režii domácích. Hosté jakoby odešli ve všech činnostech. V té chvíli to vypadalo, že bychom mohli dosáhnout na body. Ovšem čtvrtý set ze strany Skaláků se podobal prvnímu. Znovu se chybovalo na příjmu a v obraně. V polovině čtvrtého setu bylo o zapase rozhodnuto.

Do odpoledního zápasu jsme udělali v sestavě několik změn. Od úvodního setu to byl boj o každý balon. Vítězství ve všech setech se rozhodovalo až v koncovkách. Celý zápas se nám dařilo úspěšně bránit na síti a zároveň se prosazovat po kůlech. Také fanoušci hnali celý tým do vítězného konce. Věřím, že jsme se odrazili ode dna a budeme moci zlepšený výkon potvrdit už v příštím zápase doma s Chvaleticemi 13.1.2018.

Díky.....................................................................................Presley

 

 

Malá Skála – SK Prosek Praha

1 : 3 (13,-18,-23,-15)

3 : 1 (-25,20,22,18)

V dalších zápasech národní ligy jsme v sobotu přivítali ambiciózní celek z pražského Proseku. Jelikož se nám před týdnem nepodařilo dosáhnout na body, chtěli jsme uspět s Prahou.

V sobotu nastoupili: Novák,Preisler,Prokoph,Krňák,Vacík,Mařík,Hampl,Zítko,Břicháček,Macháč,Zapletal,Pastuch,Kysel a Lukáš

V úvodním setu jsme soupeře přejeli. Ten vyráběl jednu chybu za druhou a tak set skončil 25:13 pro Skaláky. To, ale bylo z naší strany vše. Hosté do druhého setu zpřesnili hru, rychleji si nahrávali. Skaláci nenašli účinný recept jak hosty zastavit.Z ačalo se chybovat na příjmu a servisu. Ve třetím setu byla hra vyrovnaná až do koncovky. V té jsme zkazili dva servisy a bylo po setu. Ve čtvrtém jsme už byli částečně pod dekou a zápas pouze dohrávali.

Po poradě jsme do odpoledního zápasu udělali v sestavě změny na náhře a na bloku. Začalo se bojovat a hra v úvodním setu byla vyrovnaná až do koncovky. V té byli šťastnější hosté. V druhém setu byli úspěšnější Skaláci. Zlepšili jsme příjem a dokázali se prosazovat na síti. Do třetího setu jsme vstoupili bez koncentrace a soupeř nám začal pomalu ujíždět, ale domácí borci se nevzdali. Za stavu 15:9 zaveleli k obratu sérií servisů se na hosty dotáhli a ve vypjaté koncovce zvítězili 25:22.Ve čtvrtém setu už hosté nenašli sílu zvrátit výsledek. Skaláci získali důležité tři body, které je udrželi uprostřed tabulky.

Po vítězství čekala na domácí borce svatomartinská husa s knedlíkem a se zelím. Poděkování za výborné občerstvení patří především starostovy obce a velkému fanouškovi volejbalu.

Díky................................................................................Presley

 

 

 

Malá Skála – Hradec Králové

0:3 (-21,-21,-20)

1:3 (-16,-16,19,-23)

V dalších zápasech národní ligy jsme přivítali na domácím hřišti Slávii Hradec Králové.

K oběma zápasům nastoupili: Novák, Preisler, Krňák, Zámostný, Nič, Macháč, Zapletal, Zítko, Pastuch, Lukáš, Kysel a Prokoph.

Od samého začátku jsme se potýkali s kvalitním servisem soupeře. Hradec proti minulé sezoně výrazně omladil. Mladí hráči Hradce nás zasypávali těžkými plachtami, které nám dělali veliký problém na příjmu. Nepřesně jsme přihrávali a hůř se prosazovali na síti. Celý zápas jsme pouze dotahovali bodovou ztrátu a každý set se podobal jako vejce vejci. K tomu se nám nedařilo ani na servisu a tak zápas vyzněl jednoznačně pro hosty 3:0.

Do druhého zápasu nastoupil na náhře Preisler, na liberu Nič a na smeči Zítko. Hra se ale příliš nezměnila. Opět jsme chybovali na servisu a příjmu. Výsledkem byly prohrané první dva sety. Do třetího setu nastoupil na blok Mařík, který si celý den plnil povinnosti v Dukle. Hra se z naší strany zvedla a výsledkem byl vyhraný třetí set. Ve čtvrtém setu se hrálo o každý balon. Hra byla vyrovnaná až do koncovky. V té jsme opět chybovali. Dva zkažené servisy rozhodli o naší porážce 3:1 na sety.

Fanoušci znovu nezklamali, za to jim díky. Presley

 

 

 

Malá Skála – Žďár nad Sázavou

3 : 1 (19,-23,17,20)

2 : 3 (17,23,-13,-12,-9)

V sobotu 28.10.2017 jsme na domácím hřišti přivítali Žďár nad Sázavou, první tým aktuální tabulky.

Na oba zápasy byli připraveni: Novák,Preisler,Krňák,Vacík,Mařík,Hampl,Zítko,Macháč,Pastuch,Nič,Lukáš a Kysel.

Začátek dopoledního zápasu vyšel lépe Skalákům. Přesněji si přihrávali a prosazovali se na síti. V druhém setu hosté více riskovali servis a ve vyrovnané koncovce rozhodli pro sebe. Za stavu 1:1 na sety se domácí hráči zlepšili i v obraně na síti. Ve třetím a čtvrtém setu domácí ještě zvýšili tempo a zaslouženě zvítězili v celém zápase.

V odpoledním zápase udělali domácí několik změn v sestavě. Na náhru přišel Preisler, na smeč Zítko, za Krňáka přišel na blok Vacík. Skaláci opět zachytili začátek zápasu. Prosazovali se v útoku i obraně. První a druhý set získali v koncovkách pro sebe. Po dvou vyhraných setech si zřejmě domácí borci vzali nějaké prášky na spaní. Přestalo se jim dařit ve všech činnostech a zápas odevzdali hostům, kteří zvítězili 3:2.I přes tuto porážku domácí borci nezklamali. Získané 4 body se silným Žďárem jsou cenné. Všem fanouškům patří velký dík.

Už příští sobotu hostíme Hradec Králové a o týden později Prosek Praha.

 

Díky..........................................................................................Presley

 

 

 

Česká Třebová – Malá Skála

3 : 2 ( 17,-23,-25,22,12 )

3 : 0 ( 18,25,23 )

V neděli 15.10.2017 jsme v ranních hodinách odjeli k dalšímu zápasu národní ligy do České Třebové. Bez kapitána a dalších hráčů jsme se jeli pokusit vybojovat další body.

K zápasům odcestovali: Novák, Preisler, Mařík, Vacík, Nič, Hampl, Zapletal, Macháč, Břicháček a Pastuch

Od začátku úvodního setu se do nás domácí pustili. Nedokázali jsme eliminovat jejich výborný servis a dostat se do hry. Druhý a třetí set už byly vyrovnanější. Skaláci zpřesnili přihrávku a více se prosazovali na síti. Výsledkem byl vyhraný druhý a třetí set. Ve čtvrtém setu byl stav vyrovnaný až do koncovky. V té byli přesnější domácí a zvítězili. Pátý set byl vyrovnaný do stavu 8:8.Po té domácí několika přesnými servisy odskočili a dovedli zápas do vítězného konce.

V odpoledním zápase se nám už tolik nedařilo. Průběh setů byl sice vyrovnaný, ale v koncovkách nám chybělo i trochu štěstí. Bod je dobrý, i když jsme mysleli na víc. Velký dík patří fanouškům, kteří vážili cestu a nezalekli se domácích provokací i přivolané policie.

Příští zápas hostíme Žďár nad Sázavou, přijďte zafandit.

 

Díky..................................................................................................Presley

 

 

MALÁ SKÁLA - DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM

2 : 3 (20,-18,15,-10,-10)

3 : 0 (21,22,25)

V sobotu 7.10.2017 jsme poprvé v letošní sezoně nastoupili na domácí palubovce v utkání národní ligy. Naším soupeřem byli hráči Dvora Králové nad Labem.

V prvním zápasu nastoupili: Novák, Pastuch, Krňák, Vacík, Břicháček, Macháč, libero-Kysel. Připraveni: Nič, Preisler, Prokoph, Zítko, Lukáš a Zapletal.

Od začátku zápasu to byl vyrovnaný volejbal. Na obou stranách rozhodovaly chyby na příjmu podání. Úspěšnější byli domácí hráči a zvítězili v úvodním setu 25:20. V druhém setu se Skalákům přestalo dařit, hůře přijímali a byli bez pohybu. Třetí set pro sebe opět rozhodli domácí. Ve čtvrtém setu zvítězili hosté ze Dvora, bylo to jako na houpačce. Chvíli chybovali domácí, pak zase hosté. Na řadu přišel tie-break. V něm do změny stran byl stav vyrovnaný. Po té hosté několika servisy rozhodly o konečném výsledku 3:2 pro Dvůr Králové n/L.

V druhém odpoledním zápase nastoupili: Prokoph, Krňák, Nič, Macháč, Zapletal, Pastuch, libero-Kysel. Připraveni: Preisler, Zítko, Lukáš, Vacík, Novák, Břicháček a Hampl.

Zápas to byl opět vyrovnaný. Domácí hráči chtěli oplatit hostům dopolední porážku. Zlepšili příjem podání a obranu na síti. Vítězství v jednotlivých setech se rozhodovala až v koncovkách. V těch byli Skaláci přesnější a zvítězili ve třech setech 3:0.

Děkujeme všem,kdo nám v sobotu přišel fandit..................................Presley

 

 

 

Chvaletice – Malá Skála

0 : 3 (-23,-16,-14)

0 : 3 (-26,-22,-15)

Nový ročník národní volejbalové ligy jsme tuto sobotu 30.9.2017 zahájili ve Chvaleticích. Po tvrdé přípravě na sezonu jsme cítili, že bychom mohli uhrát slušný výsledek.

Sestava: 1 zápas - Novák, Krňák, Mařík, Zapletal, Macháč, Pastuch a libero Kysel

Od začátku zápasu se obě družstva přetahovala o každý balon. Domácí nás dle předpokladů zasypávali těžkými plachtami. S těmi si ale Skaláci poradili. Vyrovnaný stav setu dokráčel do závěrečné koncovky. V té jsme měli pevnější nervy a zvítězili. Do druhého setu jsme přeskupili postavení na hřišti(v prvním setu chyba trenéra). Od této chvíle už existovalo na hřišti pouze jedno družstvo. Domácí hráči nemohli najít recept na dobře fungující stroj Skaláků. Ti především lépe přijímali a prosazovali se na síti. Třetí set byl opět jednoznačnou záležitostí. Domácí se nemohli prosadit proti pevné obraně soupeře a zaslouženě prohráli. Skaláci tímto vítězstvím přepsali historii a poprvé dokázali ve Chvaleticích zvítězit.

Do druhého odpoledního zápasu jsme udělali výrazné změny v sestavě: Preisler, Mařík, Vacík, Macháč, Hampl, Pastuch a libero Nič

Omlazená sestava začala druhé utkání nebojácně. Přes počáteční potíže se hráči uklidnili a našli rytmus hry. Dotáhli se bodově na soupeře a střídali se ve vedení až do koncovky prvního setu. V té byli šťastnější Skaláci a zvítězili. V druhém setu to byl opět boj o každý balon až do koncovky. V té vyrobili domácí hráči více chyb a Skála už vedla 2:0 na sety. V začátku třetího setu se domácí pokusili stav zápasu ještě zdramatizovat, ovšem neúspěšně. Skaláci nenechali nikoho na pochybách o tom, kdo v sobotu získá plný bodový zisk. A tak se nám podařilo vyloupit Chvaletice. Pochvalu zaslouží všichni hráči. V příštím kole hostíme na domácím hřišti hráče Dvora Králové nad Labem.

Díky..................................................................................Presley

 

 

SEZÓNU 2017/2018 ZAČNEME JAKO VŽDY ROZHOVOREM S KOUČEM CELÉHO SKALSKÉHO ANCÁBLU PETREM PREISLEREM :

Jak s odstupem času hodnotíš sezónu loňskou?

Loňská sezona patřila v historii maloskalského volejbalu k té nejúspěšnější. Podařilo se soutěž udržet a bez záchranářských potíží skončit na šestém místě.

Jaké cíle budou stanoveny pro sezónu nastávající?

Cíle pro nadcházející sezonu budou podobné jako v té loňské. Udržet soutěž a pokusit se zopakovat výsledek z loňské sezony, případně ho vylepšit.

Na čem budou Maloskalští nejvíce stavět? Jsou ve vzduchu nějaké nové tváře nebo naopak hráči, kteří tým opustí?

V nadcházející sezoně se budeme opírat především o vyrovnanost nahrávačů a kvalitní blok. Pro doplnění týmu by měli přijít jeden až dva hráči (libero+smeč). Naopak tým opustí dva až tři hráči.

Jak bude vypadat příprava před začátkem soutěže? Plánuje se nějaké soustředění či letní turnaje, které by jste chtěli absolvovat?

Letošní příprava na soutěž začne začátkem srpna a to 5.8. turnajem na jižní Moravě. Poté se 19.8 již tradičně zúčastníme turnaje v Písečné. Týden na to odjedeme na třídenní soustředění do Doks.

Jsi spokojen s rozlosováním svazu? Skupina B vyhovuje? Která ze skupin si myslíš, že je teoreticky slabší?

S rozlosováním do skupiny B jsem spokojen. Je pro nás hratelnější a méně náročná skupina na cestování.

Koho typuješ na vítěze naší skupiny B? Vidíš tam i nějakého černého koně, který by mohl překvapit? 

Co se týče skupiny B jako takové, tak jsou dle mého favority soutěže Hradec Králové a Žďár nad Sázavou. Překvapit by mohly Dvůr Králové nebo Choceň.

Kdo je tvým oblíbeným a naopak neoblíbeným soupeřem?

Mým neoblíbeným soupeřem je Žďár nad Sázavou, naopak příjemným je Česká Třebová.

Jak hodnotíš fanouškovskou část? Loni se místní fanoušci ukázali jako jedni(možná jediní) z nejslyšitelnějších v celé soutěži a to nejen na domácí palubovce. 

V loňské sezoně nám domácí fanoušci hodně pomáhali a to nejen na domácí palubovce, ale i jako jedni z mála s námi cestovali i na hřiště soupeřů, kde byly opravdu slyšet. Věřím, že i v nadcházející sezoně nám zachovají svou přízeň a budou hnacím motorem pro maloskalský volejbalový tým.

 

OHLÉDNUTÍ ZA SEZÓNOU 2016/2017

Po postupu z kvalifikace v dubnu 2016 jsme po tříleté pauze opět vstoupili do kolotoče 2.národní ligy ve volejbale mužů. V tomto ročníku jsme byli zařazeni do skupiny ,,B“ a to nás poslalo více na východ republiky.

Podzimní část jsme zahájili 1.10.2016 na hřišti soupeře ve Žďáru nad Sázavou. Na začátek celkem studená sprcha a porážka 2x za 3:0. Po té následovaly dva domácí zápasy s tradičním účastníkem druhé ligy Hronovem. Už v prvním zápase jsme dokázali urvat cenné vítězství za dva body a to byl pro nás odrazový můstek podzimní tabulkou. Po té následovaly výhry s Mladou Boleslaví, Českou Třebovou, Chvaleticemi, Hrotovicemi a dvakrát s Jabloncem n/N. Celkový zisk 26 bodů nám přisoudil po podzimní části šesté místo.

Zimní přestávka včetně svátků trvala necelý měsíc a už 7.1.2017 začala jarní část soutěže. První zápas začal opět se Žďárem nad Sázavou, ale na domácí palubovce. Bohužel na tento tým se nám nepodařilo v sezoně uhrát ani bod a i tentokrát jsme odešli dvakrát poraženi. K dalším zápasům jsme odjeli do Hronova, ale ani odtud jsme si neodvezli žádné body i když po herní stránce to byl dobrý volejbal. K třetímu jarnímu dvojzápasu přijela na domácí hřiště Česká Třebová a nutností bylo bodovat. To se po kolektivní a bojovné hře povedlo a šest bodů zůstalo doma. Vypadalo to, že jsme se konečně našli a další příděl bodů na sebe nenechá dlouho čekat, ale opak byl pravdou. Porážky s Mladou Boleslaví, Velkým Meziříčím a Chvaleticemi nás tabulkou směrem nahoru výrazně neposunuly. V tomto období se nám nevyhnula ani řada zranění, které jsme řešili improvizací v sestavách na jednotlivá utkání. Všechny tyto skutečnosti znamenaly, že se soupeři v tabulce pod námi začali bodově na Skaláky dotahovat. To nás ale nesrazilo a v posledních dvou domácích zápasech jsme zabojovali a porazili Hradec Králové i Jablonec nad Nisou 2x 3:0. Po těchto výsledcích jsme na jaře získali 20 bodů a celkově v sezoně 46 bodů. Tím obsadili v konečné tabulce pěkné šesté místo.

O tento úspěch se zasloužili: nahrávači – Novák, Pražák, blokaři – Krňák, Vacík, Mařík, Nič, Jirásko, smečaři – Hampl, Zítko, Macháč, Břicháček, Kroužek, univerzálové – Pastuch, Hanzal a libera – Lukáš, Finke.

Nedílnou součástí všech zápasů byli především fanoušci, kteří Skaláky podporovali jak při domácích zápasech, tak i na hřištích soupeřů. Někteří, hlavně ti skalní, vážili cestu za svými hráči i do vzdálených končin naší republiky. Za to jim všem velké díky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nesmíme zapomenout ani na Bohouška, Jířu a Strejdu, kteří pomáhali celou sezonu jak mohli.

V příštím ligovém ročníku se pokusíme udržet letošní pozice, případně je ještě vylepšit. To se samozřejmě neobejde bez docházky na tréninky a zodpovědného přístup ke každému zápasu.

Všem hráčům děkuji za příkladnou reprezentaci a budu se těšit na další sportovní úspěchy.

Díky.............................................................................................Presley

 

 

Malá Skála – Jablonec n/N

3 : 0 ( 23,19,20 )

3 : 0 ( 17,19,22 )

Minulou sobotu 18.3.2017 jsme zakončili letošní sezonu národní ligy domácím zápasem s okresním rivalem z Jablonce nad Nisou. Již před tímto zápasem měli sokoli jistotu udržení se v soutěži i pro příští sezonu. Jablonec potřeboval k setrvání v soutěži nějaký ten bodík a tím byly karty rozdány.

V zápasech nastoupili: Novák, Krňák, Vacík, Mařík, Nič, Hampl, Macháč, Zítko a Pastuch.

Od začátku zápasu provázela sokoli nervozita. Kupili chyby na servisu(8) a ani v obraně to nebylo ono. Naštěstí Jablonec nedokázal tyto chyby potrestat a tak set pro sebe nakonec získali i po chybách sokoli. Po prvním vyhraném setu Skaláků začal Jablonec pomalu ztrácet půdu pod nohama. Přestože průběh druhého a třetího setu byl vyrovnaný, dokázali domácí v koncovkách setů přitlačit na servisu i na síti a rozhodnout zápas ve svůj prospěch.

Po pauze na oběd se od 14hodin rozehrál druhý zápas. Jablonci sice dorazili ještě nějací hráči, ale ve výsledku to nic neznamenalo. U sokolů nastoupili proti prvnímu zápasu na smeči Zítko a na bloku Mařík. Ani to nemohlo v sobotu zastavit dobře namazaný stroj a týmovou hru celého domácího družstva. Po celý zápas jsme diktovali tempo hry. Sokoli dokázali soupeře celý zápas tlačit servisem. Jednou z velkých zbraní domácích byl i blok. Útoky Jablonce ztroskotávali na dobře připravené obraně sokolů. Tyto činnosti byly základem úspěchu v obou zápasech. Jablonec se v koncovce třetího setu ještě snažil zdramatizovat zápas, ale domácí hráči nic takového nepřipustili. Koncovku pohlídali a zvítězili 3:0. Jablonec nezískal v obou zápasech ani bod a pro příští sezonu bude moci hledat štěstí v krajské soutěži.

Po oba zápasy byla v maloskalské hale výborná atmosféra a to především díky neúnavným fanouškům, kterých se minulou sobotu přišlo na zápasy podívat kolem 40 kousků.

Díky všem za podporu celého volejbalového oddílu....................Presley

 

 

 

Hrotovice – Malá Skála

3 : 0 (19,28,23)

3 : 1 (-22,23,17,11)

V sobotu 11.3.2017 jsme v brzkých ranních hodinách odjížděli letos naposledy k nejvzdálenějšímu soupeři do jihomoravských Hrotovic.

K dvojutkání odjelo těchto 11statečných sokolů – Novák, Pražák, Krňák, Vacík, Mařík, Hampl, Macháč, Břicháček, Zítko, Pastuch a Kroužek.

Od prvního setu prvního zápasu to byl boj o každý balon, domácí Hrotovice bojovali o setrvání v soutěži a hýřili pohybem a tlačili sokoli servisem. To se jim také dařilo a set rozhodli pro sebe. Druhý set byl opět vyrovnaný, Skaláci ještě vedli 19:16, ale to bylo vše. Domácí nás v koncovce přitlačili těžkými plachtami a ve vyrovnané koncovce rozhodli set pro sebe. Třetí set byl opět vyrovnaný. Oba týmy se nevyvarovaly chyb, ale Sokoli vytvořili jich více a to v koncovce setu rozhodlo.

Po obědě a krátkém odpočinku jsme rozehráli odpolední zápas. V prvním setu jsme uspěli díky dobré obraně a servisu. Druhý set byl vyrovnaný, Hrotovice v něm zvítězili díky kvalitnějšímu servisu. Ve třetím setu jsme pomalu začali odcházet na příjmu a i hra v poli připomínala špatně namazaný stroj. Čtvrtý set se už z naší strany pouze dohrával, hráči už byli myšlenkami na cestě domů. I takové zápasy občas přijdou.

Díky..........................................................................................Presley

 

 

Malá Skála – Hradec Králové

3 : 1 ( 15,-21,17,22 )

3 : 0 ( 22,24,22 )

V sobotním dvojzápasu jsme na domácím hřišti přivítali třetí tým aktuální tabulky. Při zisku tří bodů bychom si již s předstihem zajistili účast v příštím ročníku II. ligy.

Sestava domácích: Novák, Pražák, Krňák, Nič, Macháč, Vacík, Hampl, Mařík, Lukáš, Hanzal, Kroužek, Břicháček a Pastuch.

Do prvního zápasu jsme nastoupili dobře nabuzeni, dařilo se nám na příjmu a tlačili jsme servisem. Hradec hrál jednoduše po kůlech a sokoli dobře blokovali. První set jsme získali poměrně snadno 25:15. V druhém setu se bojovalo o každý balon. Rozhodlo se až v koncovce setu, kdy chyby na síti a na příjmu rozhodli o vítězství v setu pro Hradec. Po druhém setu se sokoli semkli a opět předváděli hru z prvního setu. Tlačili jsme soupeře zejména servisem a v setu zvítězili 25:17. V posledním čtvrtém setu jsme dokázali Hradec přetlačit až v koncovce setu, kde jsme blokem a servisem rozhodli o zisku tří bodů a udržení v soutěži.

Do odpoledního zápasu nastoupili sokoli s několika změnami. Na náhře nastoupil Pražák, na smeči Hampl a na bloku Mařík. I v této pozměněné sestavě dokázali sokoli uspět, dokonce bez ztráty setu. Všechny tři sety byly vyrovnané, rozhodovalo vždy několik maličkostí v koncovkách setů. V těch měli o něco více štěstí domácí hráči. Ti tak mohli po závěrečném hvizdu slavit zisk šesti bodů a upevnění šestého místa v aktuální tabulce. Nejtěžší úkol v sobotu měl Ondra Nič, který suploval na postu libera za zraněného Lukáše a nutno říci, že úspěšně. Soutěž se pomalu blíží do svého závěru. Příští týden zajíždíme do vzdálených Hrotovic a pak v posledním zápasu sezony hostíme Jablonec n/N.

Díky...............................................................................................Presley

 

Chvaletice – Malá Skála

3 : 1 ( 20,-11,23,21 )

3 : 0 ( 19,21,20 )

V sobotu 18.2.2017 jsme nastoupili k dvěma zápasům na palubovce Chvaletic.

V zápasech nastoupili: náhra - Novák, Pražák, blok – Krňák, Mařík, Vacík, smeč – Hampl, Břicháček, Macháč, účko – Pastuch a libero – Lukáš

Od úvodního hvizdu prvního zápasu jsme hráli zakřiknutě. Špatně jsme přijímali a dělali chyby v poli. Domácí toho využili a set vyhráli. Do druhého setu se karta obrátila. Tentokrát tvrdili muziku sokoli. Za stavu 1:1 se začínalo od nuly. Domácím se znovu začalo dařit na servisu. Plachtami nás zatlačili do hluboké defenzívy. Přestalo se dařit a morál upadal. Po prostřídání některých postů do čtvrtého setu se nám nepodařilo utkání zvrátit.

V druhém odpoledním zápase jsme navázali na výkony z dopoledne. Nedokázali jsme si přesně přihrát a z toho pramenily chyby jak v poli, tak i na síti. Odjížděli jsme z Chvaletic s prázdnou a pocitem špatně odvedené práce.

Po čtrnáctidenní pauze hostíme Hradec Králové.

Presley

 

Malá Skála – Velké Meziříčí

0 : 3 (-24,-16,-12 )

0 : 3 (-16, -12, -19)

Ve 27. a 28. kole II. ligy jsme přivítali na domácím hřišti favorita a vedoucí tým soutěže Spartak Velké Meziříčí. Tentokrát to bylo o to složitější, jelikož jsme v našich řadách postrádali oba nahrávače (zranění + pracovní povinnosti).

V obou zápasech nastoupili: Jirásko, Krňák, Mařík, Vacík, Pastuch, Zítko, Hampl, Macháč a Lukáš.

Oba zápasy ovládli hráči z Meziříčí. Snad jenom v úvodním setu prvního zápasu byla šance hosty přehrát, ale několika chybami jsme se o šanci připravili. Ve zbytku obou zápasů už hosté dominovali. Snahu Sokolům nelze upřít, ale tentokrát zaslouženě body odvezli hosté. Díky za to, že se nikdo nezranil a hurá na další zápas. Příště ve Chvaleticích.

Presley

 

Mladá Boleslav – Malá Skála

3 : 2 (-21,21,-22,22,12)

3 : 2 (-31,21,-23,20,11)

V sobotu 4.2.2017 jsme odjeli k dalším dvěma zápasům národní ligy k sousedům do Mladé Boleslavi, tentokrát v osmi lidech bez libera.

Sestava: Novák, Krňák, Vacík, Mařík, Hampl, Zítko, Macháč a Pastuch

V dopoledním utkání jsme dobře začali. Tlačili jsme servisem a dobře útočili. V druhém setu to byli domácí hráči, kteří nás v těchto činnostech předčili. Po dvou setech byl stav vyrovnaný 1:1. Ve třetím setu to byl boj o každý balon, ostatně jako po celý zápas. Koncovku pro sebe rozhodli sokoli přesnější hrou na síti. Čtvrtý set byl opět vyrovnaný, tentokrát byli šťastnější domácí. Zápas se dostal do tie-breaku. Skaláci udělali několik chyb na příjmu a smeči. Domácí tak zvítězili v zápase 3:2.

Odpolední zápas byl zase velice vyrovnaný. První set pro sebe rozhodli sokoli až ve vypjaté koncovce, kde rozhodl až 31bod hostů. Od té chvíle se zápas vyvíjel jako podle kopíráku dopoledního utkání. Druhý set vyhráli domácí, třetí Skaláci. Za stavu 2:1 na sety pro hosty se rozehrál čtvrtý set. V něm si hosté vytvořili postupně až sedmibodový náskok do stavu 19:12. V té chvíli jsme si všichni mysleli, že tři body jsou v kapse, ale opak byl pravdou. Od tohoto stavu nás domácí zatlačili servisem. Nedokázali jsme si s ním poradit a když už přeci, tak jsme nesložili balon na síti. Vyhoření celého týmu jsme zaplatili porážkou v setu a nakonec i v tie-breaku.

Poučení pro příští zápasy, i když to vypadá na jasné vítězství v setu nebo v zápasu, je třeba vždy hrát až do konce naplno. Sebemenší ztráta koncentrace je průser. Nakonec dva body z hřiště soupeře jsou dobré, i když vývoj hry v obou zápasech dával šanci na větší bodový zisk. Jedeme dál, už za týden přivítáme první tým tabulky Velké Meziříčí.

 

Díky............................................................................................Presley

 

MALÁ SKÁLA - ČESKÁ TŘEBOVÁ

3 : 0 (18,17,20)

3 : 1 (14,-23,16,16)

V dalším kole národní ligy jsme na domácím hřišti přivítali hráče z ČeskéTřebové. Proti sobě se tak postavily týmy na 6. a 10. místě ligové tabulky a naším cílem byl zisk šesti bodů.

V zápasech nastoupili: Novák, Krňák, Pastuch, Macháč, Vacík, Hampl, Finke, Zítko, Mařík, Břicháček a Lukáš

V dopoledním zápase jsme nenechali nic náhodě a od začátku tlačili soupeře servisem i blokem na síti. V začátcích setů jsme si vždy vypracovali několika bodový náskok a hosty k ničemu nepustili. První tři body jsme získali po bojovném a kolektivním výkonu za hodinu a deset minut.

Do odpoledního zápasu jsme nastoupili s jednou změnou na smeči, místo Hampla šel na hřiště Břicháček. Od prvního setu to byl válec. Přehrávali jsme hosty ve všech činnostech. Po prvním vyhraném setu se do hry zapojili všichni domácí hráči. Jenže hráči Třebové ještě nechtěli složit zbraně. Začali riskovat na servisu a na smeči jim vycházelo téměř vše. Druhý set pro sebe získala Třebová. Třetí a čtvrtý set už ale byla jiná káva. Skaláci se zvedli, začali opět lépe blokovat, v poli zvedli několik těžkých balonů a výsledkem bylo vítězství v zápasu a přísun dalších tří bodů do tabulky. Teď následuje čtrnáctidenní pauza a potom zápas v Mladé Boleslavi.

 

Díky všem za podporu.........................................................................Presley

 

 

Hronov – Malá Skála

3 : 1 ( 17,-22,21,16 )

3 : 1 ( 21,-21,19,21 )

V sobotu 14.1.2017 brzy ráno jsme odcestovali k dalšímu ligovému zápasu do Hronova. Na dvojutkání odjeli všichni zdraví hráči, včetně posil Presleyho a Jíři Nejedla.

V zápasech nastoupili: Novák,Krňák,Pastuch,Hampl,Mařík,Zítko,Kroužek,Vacík,Machač,Finke

První zápas jsme zahájili dvěma chybami, poté jsme stav prvního setu srovnali a drželi krok s domácími až do koncovky, v té třemi chybami na příjmu a smeči jsme se připravili o lepší výsledek. V druhém setu jsme zlepšili příjem podání i obranu,chybovali jsme méně jak domácí Hronov a zvítězili 25:22.Třetí set byl opět velice vyrovnaný. O výsledku rozhodovaly chyby na obou stranách. Těch Skaláci udělali o něco více a prohráli 25:21.Ve čtvrtém setu už nebyla síla něco s výsledkem udělat. I přes porážku jsme hráli dobrý volejbal a domácím nenechali nic zadarmo.

Druhý zápas byl opět vyrovnaný. První set vyhráli domácí, druhý zase Skaláci. Třetí a čtvrtý set jsme stále dotahovali, nedokázali jsme dost dobře bránit domácí smečaře. Výsledkem byla prohra i v druhém zápase 3:1.Absolutorium zaslouží fanoušci, kteří vážili cestu až do Hronova a celý den povzbuzovali své borce.

V příštím zápase přivítáme v domácím utkání Českou Třebovou.

Díky.........................................................................................Presley

 

 

 

 

Malá Skála – Žďár nad Sázavou

1:3 ( -21,20,-19,-10 )

0:3 ( -18,-21,-15 )

V sobotu 7.1.2017 jsme zahájili jarní část soutěže domácím zápasem s momentálně třetím

týmem tabulky Žďárem nad Sázavou.

V prvním zápase nastoupili:náhr. - Novák,blok – Krňák,Vacík,smeč – Hampl,Macháč,účko – Pastuch, libero – Finke,připraveni: Mařík,Nič,Břicháček,Zítko,Lukáš

Od úvodního hvizdu byl zápas vyrovnaný.Domácí sokoli dobře bránili a téměř nechybovali.Ještě v polovině úvodního setu vedli o dva body.Potom se domácí hráči dopustili několika chyb na příjmu podání.Zkušení hosté toho dokázali využít,odskočili o tři body a náskok si už udrželi až do konce setu.Druhý set začal opět bojem o každý balon,obě družstva se střídala ve vedení.Tentokrát si domácí ovšem koncovku setu pohlídali a zvítězili 25:20.Začátek třetího setu domácím hráčům nevyšel.Hosté odskočili na několik bodů.Tento stav si udrželi až do konce setu,který vyhráli 25:19.Za stavu 1:2 na sety se rozehrál čtvrtý set.V něm sokoli nezachytili začátek.Kupili velké množství chyb ve všech činnostech.Výsledkem byl rychle prohraný set 10:25.

Po pauze nastoupili sokoli do druhého zápasu:náhr.- Novák,blok- Nič,Mařík,smeč- Zítko,Macháč,účko- Pastuch,libero- Lukáš,připraveni:Krňák,Vacík,Hampl,Břicháček,Finke

Od úvodu druhého zápasu ukazovali hosté ze Žďáru proč jsou momentálně třetí v tabulce.Hráli koncentrovaně a méně chybovali.Domácím nelze upřít snahu,ale tentokrát na Žďár nestačili a odešli poraženi 0:3.Za týden 14.1. odjíždíme k dvojzápasu do Hronova,kde budeme bojovat o další ligové body.

 

Díky..................................................................................................................Presley

 

Jak jsme vyloupili Jablonec

Jablonec nad Nisou – Malá Skála

1 : 3 (-24,-13,21,-27)

1 : 3 (22,-15,-17,-18)

Sobota 10.12.2016 ráno v 8.30hod odjíždíme za posledním letošním soupeřem do sousedního Jablonce nad Nisou. Spolu s námi odjeli i naši věrní fanoušci vybaveni bubny a jinými nástroji. Do Jablonce jsme odjížděli s přáním jednoho vítězství, ale nakonec se podařili vyhrát obě.

První zápas: náhra- Novák, blok - Krňák, Vacík, smeč- Hampl, Macháč, účko – Pastuch a libero – Finke. Připraveni: Pražák, Břicháček, Zítko, Nič, Hanzal a Mařík

Do zápasu jsme vstoupili nabuzení a odhodláni uhrát co nejlepší výsledek. Hra byla od začátku vyrovnaná. Chvíli vedli Skaláci, pak zase domácí Jablonec, nikdy ne více jak o dva body. Vyrovnaný set se dostal do koncovky, ve které více chybovali domácí hráči. Skaláci po boji vyhráli 26:24. V druhém setu jsme hráli výborně především na přihrávce a bloku. Domácí Jablonec jsme téměř k ničemu nepustili. V té době přišel na řadu první karetní mariáš dne. Domácí hráči neudrželi nervy na uzdě a po několika slovních výpadech směrem k rozhodčím byli řádně odměněni. To ovšem domácí Jablonec nepoložilo, ba naopak. Ve třetím setu přitlačili na servisu i v útoku, především středem sítě. Skaláci znervozněli více chybovali nedařilo se bránit na síti. V té době se zranil kapitán Krňák. Do hry přišel Zítko za Hampla. I tak,jsme set ztratili v poměru 25:21. Ve čtvrtém setu to byla od začátku bitva o každý balon. Výborní fanoušci hnali Skaláky za vítězstvím. V průběhu setu jsme si vytvořili několika bodový náskok, který jsme ale po chybách na síti ztratili a v koncovce setu se na domácí dotahovali. To se podařilo a po dramatu jsme mohli slavit vítězství v setu i celém zápasu. Cíl splněn.

Druhý zápas: náhra- Pražák, blok – Mařík, Vacík, smeč – Macháč, Břicháček, účko – Pastuch a libero – Finke. Připraveni: Novák, Krňák, Hanzal, Nič,Hampl a Zítko

Druhý zápas jsme rozehráli se spoustou chyb, především na útoku a v poli. Domácí Jablonec toho využil a vytvořil si bodový náskok, který kontroloval až do konce setu. Do druhého setu přišel na hřiště Zítko za Břicháčka. Skaláci se z prvního setu oklepali, začali lépe přihrávat a blokovat útoky domácích. Domácí si s touto změnou nedokázali poradit. Set jsme vyhráli 25:15. Třetí a čtvrtý set se podobal jak vejce vejci. V začátcích setů jsme si vždy vytvořili několika bodový náskok a ten zlepšenou hrou na síti a v poli ještě vylepšili. Domácímu Jablonci jsme v setech povolili jen 17 a 18 bodů. Tím jsme vyhráli i druhý zápas a do tabulky si připsali plný bodový zisk.

Po zápasech s Jabloncem začíná zimní přestávka, která skončí 7.1.2017 domácím zápasem se Žďárem nad Sázavou. Všem fanouškům a příznivcům volejbalu přejí volejbalisté hezké svátky a šťastný Nový rok.

 

Díky................................................................................................Presley

 

 

 

Malá Skála – Hrotovice

3 : 1 ( 16,14,-22,22 )

3 : 1 ( 20,-12,27,20 )

V posledním letošním domácím utkáním národní ligy jsme přivítali hráče z dalekých

Hrotovic. V neúplné sestavě nás čekala dvě těžká utkání.

V zápasech nastoupily: náhr.- Novák,blok – Mařík,Vacík,smeč –

Břicháček,Hampl,účko – Pastuch,libero – Zítko,připraveni:Macháč,Nič,Hanzal,Pražák

Od prvního setu jsme na soupeře vlétli jako správní sokoli.Dařilo se na servisu,i v obraně na síti.To samé se odehrálo i ve druhém setu a vypadalo to na snadné vítězství.Po dvou vyhraných setech opět zafungovali hlavy.Ve vidině snadného vítězství domácí polevili v koncentraci.Sokoli postupně ubrali na obraně,chybovali na servisu a hostující Hrotovice dostali do hry.Ty šance využili a set vyhráli.Ve čtvrtém setu byla hra od samého začátku vyrovnaná.Hrotovice věděli,že mají šanci.Zlepšili servis a hru v poli.Skalákům se nedařilo odskočit od soupeře o více jak dva body a tudíž bylo vše otevřeno.Až v samotném závěru setu se nám podařilo dobrou obranou odskočit a zápas vyhrát 3:1.

V druhém odpoledním zápase nastoupili obě družstva téměř beze změn.Domácí hráči,vědomi si důležitosti zápasu hráli koncentrovaně bez zbytečných chyb a s důrazem na síti.První set vyhráli Skaláci opět v závěru setu po dobrém servisu a bloku.Ve druhém setu došlo u domácích k změně na náhře.Jak se však později ukázalo nebyl to zrovna nejšťastnější tah.Set se nám vůbec nepovedl,a to po všech stránkách.Tím jsme nachali soupeře z Hrotovic pěkně rozehrát.Ve třetím setu se bojovalo o každý balon.Hosté nechtěli prodat kůži zadarmo,a tak drama vrcholilo až v samotném závěru setu,kdy se štěstí(přeje připraveným) přiklonilo na stranu Sokolů.Ve čtvrtém setu už jsme se snažili vyvarovat zbytečných chyb na příjmu a dobrými bloky dovézt zapas do vítězného konce.To se nakonec podařilo a ziskem šesti bodů jsme si udrželi šestou příčku v soutěži.

 

Díky všem volejbalovým fandům za podporu..................................................Presley

 

 

 

 

 

Hradec Králové – Malá Skála

3 : 0  ( 20,17,24 )

3 : 1  ( -20,23,16,19 )

V dalším kole národní ligy jsme hostovali na hřišti loňského účastníka 1.N.L. V Hradci Králové.    

Domácí byli jasným favoritem.My mohli jen překvapit sami sebe.

Sestava 1.zápas: náhr.- Pražák,blok – Krňák,Vacík,smeč – Hampl,Kroužek,účko – Pastuch,libero – Lukáš,připraveni:Zítko,Břicháček,Macháč,Mařík

Domácí od začátku zápasu potvrzovali roli favorita.Skaláci se naopak nemohli dostat do zápasu.Chybovali na servisu a příjmu podání a celkově působili vlažně.Dobře namazaný stroj domácích fungoval první i druhý set bezchybně.Ve třetím setu Skaláci přece jen zabrali a byli domácím více než vyrovnaným soupeřem.Pěkné volejbalové momenty se střídaly na obou stranách.Více štěstí v koncovce měl přece jen domací Hradec a vyhrál set 26:24,tím i celý zápas 3:0.

Sestava 2.zápas: náhr. - Pražák,blok – Mařík,Vacík,smeč – Krňák,Kroužek,účko – Břicháček,libero – Zítko,připraveni:Hampl,Macháč,Pastuch,Lukáš

Do druhého zápasu jsme udělali několik změn v sestavě.Na účko přišel Břicháček,na blok Mařík,Krňák se přesunul na smeč a na liberu hrál Zítko.Zápas jsme začali dobře,vytvořili jsme si dostatečný náskok a kontrolovali ho.V této části zápasu se hrál výborný volejbal,dobrým servisem a kvalitními bloky jsme soupeře přehrávali.Tento stav byl až do koncovky druhého setu.V něm jsme ještě vedli 23:22.Pak,ale horší příjem podání a chyba na síti rozhodla o vítězství v setu 25:23 pro domácí.Škoda té koncovky.Po té domácí přitláčili na servisu.Skalákům se přestalo dařit na příjmu podání i obraně na síti.Hradec v té chvíli dominoval.Ve čtvrtém setu ještě Skaláci zabojovali.Set byl až do stavu 19:20 vyrovnaný.Potom už na víc nebylo.

Příští zápas hostíme na domácím hřišti tým Hrotovic.

 

Malá Skála - Chvaletice

3 : 0 ( 26, 19, 15 )

1 : 3 ( -22,-26,15,-20 )

V sobotu 12.11.2016 jsme nastoupili k dalšímu zápasu národní ligy na domácí palubovce proti hráčům Chvaletic.

Do prvního zápasu nastoupili: Novák,Krňák,Vacík,Hampl,Macháč,Pastuch,libero Lukáš,připraveni: Břicháček,Mařík,Zítko,Finke,Pražák,Nič,

Od začátku zápasu byla hra oboustranně vyrovnaná.Domácí hráči dobře blokovali,hosté naopak dobře servírovali.První set se dostal do koncovky,která byla velice dramatická.Skaláci stále dotahovali,ale nakonec se k nim přiklonilo štěstí a urvali set ve svůj prospěch.To se ukázalo v dalším průběhu jako rozhodující.Skaláci si začali více věřit.Zlepšili se na servisu i v obraně.Koncovku druhého setu už jen kontrolovali.Ve třetím setu si ihned od začátku vytvořili patřičný náskok,který do konce zápasu ještě navýšili.

Odpolední zápas začal ve 14 hodin.Do něho nastoupili: Pražák,Mařík,Pastuch,Hampl,Macháč,Nič,libero Finke,připraveni:Zítko,Vacík,Novák,Lukáš,Břicháček,

Opět velice vyrovnaný zápas.První a druhý set pro sebe rozhodli hosté,a to především lepším servisem.Domácí Skála hůře přijímala a ani na servisu se jí nedařilo.Ve třetím setu se domácí probudili i díky výborným fanouškům.Překonávali se především v bojovnosti a obraně na síti.Výsledkem byl vyhraný třetí set.Do čtvrtého setu se Skaláci opět vrátili k výrobě chyb na příjmu i podání.Domácí prostřídali ostatní hráče z lavičky,ale ani to nevedlo k obratu ve hře.V koncovce si už hosté pohlídali náskok a dovedli zápas do vítězného konce.Druhý zápas trochu mrzí,ale je to sport.Jedeme dál,k dalšímu zápasu zajíždíme už 26.11.2016 do Hradce Králové.

Prostřednictvím tohoto článku chci poděkovat starostovi obce za podporu volejbalu v podobě dozlatova vypečené posvícenské kachničky.

Díky………………………………………………………………………………………..Presley

 

 

Velké Meziříčí – Malá Skála

3 : 0 ( 20,14,14 )

3 : 0 ( 17,15,15 )

Tuto sobotu 5.11.2016 jsme odjížděli k dosud nejvzdálenějšímu soupeři do Velkého Meziříčí.

K dvojzápasu s vedoucím týmem tabulky odjeli tito hráči: nahrávači – Novák,Pražák,blokaři – Krňák,Nič,Vacík,Mařík,smečaři – Hampl,Macháč,Zítko,účko – Pastuch,univerzál - Finke

První zápas jsme začali zakřiknutě.Do stavu 8:7 v prvním setu jsme hráli vyrovnaně.Poté chybami na přihrávce domácí odskočili až na 19:11.Za tohoto stavu se sokoli ještě zvedli a dokázali snížit na 21: 19.To,ale bylo z naší strany vše.Domácí nás v koncovce přitlačili servisem a zvítězili.V dalších dvou setech už hráči Meziříčí dominovali.Nedokázali jsme si přihrát a ani na servisu jsme domácí hráče ničím nepřekvapili.

V druhém zápase byl obraz hry stejný jako v prvním.Po celý zápas jsme nemašli recept na dobře podávajícího soupeře.Sami jsme se dopouštěli chyb na servisu i hře v poli.

Jedeme dál,soutěž je dlouhá a už v příštím zápase si můžeme napravit reputaci na domácím hřišti s Chvaleticemi.Zveme všechny fanoušky,přiďte nám zafandit.

Díky……………………………………………………………………………….Presley

 

 

Malá Skála – Mladá Boleslav

3 : 1 ( 20,23,-22,21 )

1 : 3 ( -23,-29,25,-16 )

V dalším kole národní ligy jsme na domácí palubovce přivítali hráče Mladé Boleslavi.

Do prvního zápasu nastoupili: Novák,Krňák,Vacík,Hampl,Zítko,Pastuch,libero Lukáš,připraveni: Břicháček,Mařík,Macháč,Finke,Pražák.

Od začátku zápasu byla hra oboustraně vyrovnaná.Domácí hráči dobře blokovali,hosté naopak dobře servírovali.První set se dostal do koncovky,ve které byli přesnější domácí sokoli,méně kazili a set rozhodli ve svůj prospěch.Druhý set byl opět velice vyrovnaný.Na obou stranách se hrál dobrý volejbal se spoustou pěkných volejbalových akcí.V koncovce setu byli opět šťastnější hráči domácí Skály.Ve třetím setu domácí lehce povolili.Boleslav toho využila,vytvořila si několika bodový náskok,který už domácí nedokázali dotáhnout.Čtvrtý set byl od začátku vyrovnaný.Skaláci si ale v polovině setu vytvořili několika bodový náskok,který dokázali dobrou obranou a hrou v poli udržet až do vítězného konce.

Odpolední zápas začal ve 14hodin.Do něho nastoupili: Novák,Krňák,Pastuch,Hampl,Břicháček,Mařík,libero Finke,připraveni:Nič,Zítko,Vacík,Macáč,Pražák,

Opět velice vyrovnaný zápas.První a druhý set pro sebe rozhodli hosté,a to především lepším servisem.Domácí Skála hůře přijímala a byla stále pod tlakem.Koncovka druhého setu byla dramatická.Domácí hráči zlepšili pohyb a lépe bránili,ale i přesto to na Boleslav nestačilo a zvítězila 29:27.Ve třetím setu sokoli zabojovali a ve vyrovnané koncovce zvítězili 25:24.Začátek čtvrtého setu se domácím nepovedl.Boleslav odskočila na několik bodů.I přes míchání sestavou se nepodařilo set zvrátit.Vítězství v zápase si odvezli hosté z Mladé Boleslavi.

Domácí nezklamali,bojovali a připsali si tři body do tabulky

 

 

Česká Třebová – Malá Skála

1 : 3 (20,-20,-15,-20)

0 : 3 (-19,-16,-26)

K dalším zápasům národní volejbalové ligy zajížděli o tomto víkendu 15.10.2016 hráči Malé Skály na palubovku České Třebové. Oba týmy byly sousedy v tabulce, a tak se očekával vyrovnaný boj.

Maloskaláci odjeli k zápasům v tomto složení: nahrávači: Novák, Pražák, blokaři: Krňák ,Mařík, Nič, Vacík, smečaři: Břicháček, Macháč, Zítko, univerzál: Pastuch a libero: Lukáš

Do prvního zápasu jsme vkročili příliš vlažně. Od začátku zápasu jsme špatně přijímali a nedařilo se na servisu. Celý první set jsme si zvykali halu i soupeře. Od druhého setu se náš výkon začal zlepšovat a úspěch se dostavil. Zlepšeným příjmem podání a kvalitní obranou jsme zápas postupně začali obracet. Po vyhraném druhém setu domácí Třebová ve třetím setu odpadla. Skaláci ho získali zaslouženě. Čtvrtý set byl na začátku vyrovnaný. Třebová hrála na riziko, zpočátku se jí dařilo a hra byla vyrovnaná. Ovšem po několika chybách domácích na servisu i síti se podařilo Skalákům odskočit o čtyři body. Tento náskok hosté do konce setu úspěšně kontrolovali. Po hodině a půl bylo hotovo, uhrálijsme první tři body na hřišti soupeře!

Po polední pauze vyplněné ligovým zápasem domácích juniorů jsme rozehráli druhý zápas. V něm jsme udělali dvě změny, na náhře a bloku. Od prvního setu byla hra na obou stranách nevyrovnaná. Obě družstva chybovala na servisu, síti i příjmu podání. Méně chyb v prvním setu měli na kontě Skaláci, v koncovce setu zpřesnili hru a zvítězili.Ve druhém setu Třebová propadla a prohrála 25:16. Ve třetím setu jsme si vytvořili náskok až do koncovky. V té jsme udělali několik chyb domácí toho využili a dostali se do vedení 24:23. Sokoli přesto nesložili zbraně a v napínavé koncovce nakonec vyhráli a přivezli z Třebové plný počet bodů.

Díky všem hráčům........................................................................................Presley

 

 

 

Malá Skála - Hronov

1.zápas: 3 : 2 ( -20,-18,20,21,17 )

2.zápas: 0 : 3 (-21,-22,-26 )

V sobotu 8.10.2016 nám začala sezona i na domácím hřišti.Přijel více než zdatný soupeř – VK Hronov.Domácí hala byla slušně zaplněná,takže první zápas mohl začít.

Jenže od začátku zápasu tahali domácí hráči za kratší konec.V prvním i v druhém setu jsme v první půli hráli s hosty vyrovnaně,chyby na příjmu a podání přišli vždy v polovině obou setů.Zkušení hosté nenechali nic náhodě a první i druhý set získali pro sebe.Za stavu 0:2 to s domácími sokoli vypadalo na první domácí porážku.Do třetího setu udělali domácí změnu na bloku a na smeči.Do hry přišli Mařík s Macháčem.Hra domácích ožila.Začalo se dařit v poli,sokoli se více prosazovali na síti a především na bloku.Od tohoto momentu se zápas začal obracet na stranu domácích.Skaláci přidali na bojovnosti.Třetí a čtvrtý set rozhodli v koncovkách pro sebe.Za stavu 2:2 na sety se šlo do tie – breaku.Od začátku setu se bojovalo o každý balon,hosté byli vždy o dva body lepší.Za stavu 14:12 pro hosty to s domácími vypadalo zle.Ale sokoli se nevzdali,dvěma balony vyrovnali na 14:14.Poté Krňák útokem středem sítě a Finke blokem od lajny pečetili první domácí vítězství Malé Skály.

Po pauze jsme odpoledne rozehráli druhý zápas.V tom už se nám tolik nedařilo.Hráli jsme s Hronovem vyrovnané sety,ale v koncovkách byli vždy úspěšnější hosté.Přesto domácí hráči výkonem nezklamali.

Na zápasy byli připraveni: Novák,Pražák,Krňák,Mařík,Nič,Vacík,Zítko,Hampl,Macháč,Břicháček,Pastuch,

Hanzal,Finke,Lukáš

Všem fanouškům děkuji za podporu v zisku ligových bodů…………………….Presley

 

 

Žďár nad Sázavou – Malá Skála

1.zápas: 3 : 0 ( 16,21,16 )

2.zápas: 3 : 0 ( 9, 17, 10 )

1.10.2016 nám začala volejbalová sezona v 2.národní lize,a to konkrétně dvěma zápasy na hřišti favorita soutěže.Do Žďáru jsme odjížděli s tím,že můžeme jen překvapit.Překvapení se ovšem nekonalo.Domácí nás přehráli ve všech směrech.Hráli jsme zakřiknutě v obou zápasech, kromě druhého setu prvního zápasu,kdy jsme s domácími hráli vyrovnaně až do koncovky setu,ve které se prosadili domácí hráči.Žďár vyhrál zcela zaslouženě v obou zápasech.Pokud budeme chtít v dalších zápasech dosáhnout na body,budeme muset méně chybovat a více bojovat.

Rozjezdu v soutěži se zůčastnili:nahravači – Novák,Pražák,blokaři – Krňák,Mařík,Nič,Vacík,smečaři – Macháč,Zítko,univerzálové – Pastuch,Hanzal,libero - Finke

Za týden začínáme prvním domácím zápasem s VK Hronov.

Presley

 

Sezónu 2016/2017 začneme rozhovorem s trenérem celého ancáblu Petrem "Presleym" Preislerem :

Co říkáš na rozlosování soutěže pro roky 2016/2017?

Dvě sezony jsme hráli ve skupině A, kde jsme měli možnost poznat sílu soupeřů. Letos jsme byli zařazeni do skupiny B, kterou považuji za hratelnější. Vše se, ale ukáže až na hřišti.

S jakými ambicemi vstoupí Malá Skála do soutěže?

Co se týče ambicí, ty jsou jednoznačné, udržet se v soutěži i pro příští sezonu.

Jak bude vypadat kádr? Sháníš nějaké posily? O jaké hráče by se měl tým zejména opírat?

Družstvo se pro ligovou soutěž příliš měnit nebude. Hrát by měli hráči, kteří si účast v soutěži vybojovali. Dojde pouze k doplnění kádru na postu libera, smečaře a nahrávače. Tým by se měl opírat především o zkušenné nahrávače, nestárnoucího Krňáka na bloku i univerzála Pastucha. Nesmím zapomenout i na mladé hráče např.Maříka, Macháče i příchozího Kroužka z Dukly Liberec.

Chce Malá Skála navázat na úspěšná léta, kdy do haly dokázala natáhnout poměrně velké množství fanoušků? Jak toho chce případně docílit?

Pevně věřím, že si opět příznivci volejbalu najdou cestu na ligová utkání do maloskalské sportovní haly. To platí i o mládeži, která v letošní sezoně bude bojovat v krajském přeboru žáků.

Jaké družstvo by jsi tipoval na vítěze letošního ročníku?

Pro mě je favoritem soutěže Slávia Hradec Králové, možná ještě Žďár nad Sázavou.

Jak je na tom Malá Skála, nejmenší obec v soutěži, s pokrytím finančních nákladů na celou sezónu? Jak se v dnešní době shání sponzoři?

Sezonu bychom měli finančně zvládnout. Podporu máme jak u obce, tak i u sokola. Samozřejmě se snažíme získat podporu i u místních firem.

Závěrečná otázka bude na téma letní přípravy. Jaké jsou plány a na jaké přípravné turnaje se chystáte?

Příprava na novou sezonu by měla začít koncem července. Následně účastí na turnaji v Dřevěnici. V srpnu pak ještě treninky na antuce s účastí na jednom až dvou turnajích. Na přelomu srpna a září bychom se měli přesunout už do tělocvičny a připravovat se na ligovou sezonu.

Díky za rozhovor trenére a přeji mnoho štěstí.....

 

 

 

TOPlist

aktualizováno: 28.11.2019 18:23:24